Суд віддав державі майно Фірташа

Суд віддав державі майно Фірташа

Суд віддав державі майно Фірташа

Господарський суд Запорізької області задовольнив позов антикорупційного прокурора Назара Холодницького і повернув державі майно Запорізького титано-магнієвого комбінату.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«Рішення передбачає розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» №85 від 22.02.2013, укладений Фондом державного майна України та компанією Tolexis Trading Limited в повному обсязі», — ідеться в повідомленні.

2013 року Фонд державного майна та офшорна компанія Tolexis Trading Limited уклали договір про заснування ЗТМК нібито для залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій. Тоді Фонд держмайна передав ЗТМК комплекс комбінату.

Tolexis Trading Limited входить до групи компаній DF Group, підконтрольній бізнесмену Дмитру Фірташу. Через неї Фірташ контролював 49% ЗТМК.

Tolexis Trading Limited виділила $110 млн для фінансування модернізації виробництва. Підприємство фактично передали в управління наближеного до інвестора менеджменту, який більшість із залучених інвестицій розтратили на погашення раніше створених заборгованостей ЗТМК за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group.

У подальшому ці кошти були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. При цьому, на модернізацію виробництва спрямували лише 20 млн грн.