Нові світові фуд-тренди

Нові світові фуд-тренди

Нові світові фуд-тренди

У майбутньому рослина їжа витіснить м'ясо з нашого раціону. Такий висновок зробила національний консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН в Україні Жанна Дуфіна після участі у найбільшій в світі інноваційній виставці продуктів харчування та напоїв SIAL Paris 2018.

Нові світові фуд-тренди Какой будет еда будущего: 5 наметившихся тенденций

  • Італійський веганський снек Spire, виготовлений на основі спіруліни, гороху та рисового борошна.
  • Харчову суміш Cheese it! — винахід Technical University of Denmark. Виготовляється вона на основі молотих горіхів кеш'ю (60%), агару, картопляного крохмалю, дріжджів, солі та лимонної кислоти. При додавані до суміші аквафаби (відвару, що лишається після варки нуту), перетворюється на веганський сир. Аквафаба — модний веганський інгредієнт, яким можна замінити яйця у стравах.
  • Соєвий замінник м'яса.

Нові світові фуд-тренди

Виробництво їжі пропонують зробити максимально безвідходним. Так, з'явилися британські Pom Puffs — багаті на клітковину палички, які чудово заміняють солоні та солодкі снеки. Основний інгредієнт продукту — яблучний жмих (вичавки), який є побічним продуком виробництва сидру та соку. До складу паличок входять: яблучні вичавки (23%), кукурудзяне борошно грубого помолу, ріпакова олія та приправи. Продукт корисний та максимально ефективно використовує яблука, на вирощення яких було витрачено багато природних та економічних ресурсів.

Популярною стає здорова їжа та без домішок

Не всім потрібно відмовлятися від глютену чи лактози, але надмірне споживання доданого цукру, солі, швидких вуглеводів та некорисних жирів — не йде на користь. Від них точно варто відмовитися, щоб зменшити ризик ожиріння та виникнення інших проблем, пов'язаних з харчуванням.

Жанна Дуфіна пише, що навіть такі не дуже дієтичні продукти, як паста та млинці, можна зробити здоровішими. Наприклад:

  • Іспанська свіжа паста Essenza di Vega. Роблять її із суміші різного борошна (звичайне пшеничне, цільнозернове пшеничне, борошно з кіноа, амаранту та хурми) з начинкою з локальних продуктів (сиру, насіння чіа та зерен гранату). До речі, виробники акцентують увагу, що пшениця, молоко та яйця – це алергени.

Нові світові фуд-тренди

  • Снек Flipsos. Він зроблений із пресованого насіння гарбуза, конопель та кукурудзи.
  • Органічний батончик із гречки.
  • Високоенергетичний батончик із журавлиною, зроблений із залишків зерна, яке використовується у пивоварінні.
  • Здоровий вегетаріанський напівфабрикат – рагу із бобових.

Якщо захочеться десерту?

Здається, що з такими трендами все людство сидітиме на здоровій, безглютеновій та вегетаріанській дієті. Та право на маленькі приємності залишається! Здорові веганські десерти теж презентували:

  • шоколадний мус із аквафабою та фруктово-ягідними соусами
  • гарячі напої — шоколад із жолудем або перший гарячий смузі.

Нові світові фуд-тренди Веганські продукти: ТОП-5 українських виробників

Усі продукти апелюють до основних емоцій — щирості, відчуття справжності, автентичності та природності. Їжу будуть загортати та пакувати у "необроблений"папір та картон, екологічну упаковку природних кольорів. Перевага за 100% біорозкладною упаковкою, яка робить продукт корисним для довкілля.

Як пише експертка, судячи з останніх кулінарних тенденцій, вже скоро наша їжа стане "чудернацьким міксом із природності та технологічності, старого і нового, традицій та фантазії".

Готові куштувати?

За матеріалами ukrainefood.org та sialparis.com.