Труба-гейт. Директор ДБР потрапив у касетний скандал — ЗМІ

Труба-гейт. Директор ДБР потрапив у касетний скандал — ЗМІ

Труба-гейт. Директор ДБР потрапив у касетний скандал - ЗМІ

На телеграм-каналі «Трубу прорвало» з’явилися записи ніби-то розмов директора Державного бюро розслідувань Романа Труби у своєму кабінеті. У них йдеться про вказівки з Офісу президента.

Про це у публікації на Цензор.нет пише журналіст Юрій Бутусов.

На записах зокрема голос, схожий на Трубу каже: «Ну що я і казав. Не трогати Приватбанк і НБУ»

— Це хто написав?

— Б.А.Й. ( ймовірно Богдан Андрій Йосипович, керівник ОП).

«Записи розмов викладені у такому обсязі, що очевидно — це не підробка. Це реальна прослушка, — пише Бутусов. — Джерела це підтверджують.

На записах кілька епізодів:

Роман Труба за дзвінком і смсками від генерального прокурора Руслана Рябошапки і керівника Офісу президента Андрія Богдана дає команди призупинити на час візиту місії МВФ обшуки у Дніпровській міськраді, «Приватбанку» і НБУ.

Справи проти Порошенка, які веде ДБР, управляються ОП і контролюються особисто Богданом.

19 вересня, за словами Труби, президент поставив йому завдання з відкриття справ щодо конкретних державних структурах і галузях, тоді він буде працювати після 31 грудня.

Директор НАБУ Артем Ситник дзвонить Трубі і повідомляє, що на скандальних записах розмов у кабінеті судді Вовка фігурують заступники Труби.

Проект підозри екс-в.о.міністра охорони здоров’я Уляні Супрун Труба, за його словами, возив особисто президенту.

Голова компанії-виробника спальних мішків для Міноборони Михайло Немировський обговорював з Трубою хід розслідування по закупкам в армії, щоб уникнути свого потрапляння в скандал».

Політично — це катастрофа, пише журналіст.

«Андрій Богдан не є державним службовцем і не має права на отримання інформації про хід слідства, а тим більше — не має права впливати на розслідування. Підозри про це можуть призвести до кримінальної справи.

І тепер західним дипломатам і значній частині українського суспільства не доведеш, що резонансні справи не мають політичного підґрунтя», — вказує Бутусов.

«У президента Зеленського є вибір — діяти як старий український політик — тобто зробити вигляд, що записів немає, не коментувати і «відмазатися». Або діяти як Лі Куан Ю — тобто зробити публічну заяву, дати свою оцінку фактам, дати розпорядження розслідувати достовірність записів і подій за участю своїх «трьох друзів», — також вказує журналіст.