© УНІАН

  • Messenger

  • Twitter

  • Відправити лист

  • Facebook

  • Telegram

  • WhatsApp

  • Viber

  • Messenger

  • Twitter

  • Відправити лист

Дискримінація чи проросійські наміри: суд почав розгляд подання щодо конституційності мовного закону

За висновками експертів, які були зроблені на запит Конституційного суду, закон не є дискримінаційним.

Конституційний суд України розпочав перевірку на відповідність до Конституції закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». З відповідним поданням ще торік звернулися 51 народний депутат, здебільшого з «Опозиційного блоку».

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вони вважають, що цей закон дискримінує національні меншини, зокрема, російськомовне населення. Крім цього, кажуть, документ начебто ухвалено з порушеннями регламенту.

За висновками експертів, які були зроблені на запит Конституційного суду, закон не є дискримінаційним. Під час слухання представник президента України зауважив, що цей закон взагалі не стосується російської або інших мов нацменшин. Тож подання «певною мірою штучно прив'язане до мовного питання, оскільки регулює виключно статус української мови як державної». А для визначення статусу мов національних меншин має бути ухвалений окремий закон.

Відео

Конституційний суд взявся за закон про українську мову

Мовне питання. Конституційний суд України розпочав перевірку на відповідність до Конституції закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Із відповідним поданням іще торік звернулися 51 народний депутат, здебільшого з "Опозиційного блоку". Вони вважають, що цей закон дискримінує національні меншини, зокрема, російськомовне населення. Крім цього, кажуть, документ начебто ухвалено з порушеннями регламенту.

Дискримінація чи проросійські наміри: суд почав розгляд подання щодо конституційності мовного закону

Мовознавці кажуть, що фактор мови залишається впливом на геополітичну ситуацію і мовне питання знову намагаються використати проросійсько налаштовані депутати.

«Якщо ми будемо говорити про книговидавництво, освіту, там чітко передбачені форми, за якими молдавська, російська, гагаузька мови є дискримінаційними», – вважає нардеп VII-VIII скликань від «Опозиційного блоку» Олександр Долженков.

«Претензії до цього закону дві – це те, що він обмежує права національних мов і нац меншин, що є абсурдом, що є прямо прописано в законі що має бути прийнятий спец закон про захист мов нацменшин, в шестимісячний термін, на жаль уряд цього не зробив. Це відповідальність уряду, закон приймався в повній відповідності до Конституції». – сказав нардеп від «Європейської солідарності» Микола Княжицький.