© УНІАН

  • Messenger

  • Twitter

  • Відправити лист

  • Facebook

  • Telegram

  • WhatsApp

  • Viber

  • Messenger

  • Twitter

  • Відправити лист

"Готуємо низку взаємовигідних ініціатив" – Шмигаль про поглиблення співпраці з ЄС

Уряд України налаштований на продовження реформ для виходу країни з кризи та подальшого зростання економіки.

Уряд наразі працює над низкою взаємовигідних ініціатив, які мають покращити відносини України та ЄС і вивести їх на новий рівень. Також країна готова посилити взаємодію з НАТО.

Про це на міжнародному віртуальному круглому столі Chatham House «Українські реформи: що далі?» розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Ми готуємо низку взаємовигідних ініціатив, які мають вивести відносини України та ЄС на новий рівень. Україна залишається надійним і прогнозованим торговим партнером. Ми налаштовані максимально прискорити виконання імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, а також відкриті для торгово-економічного співробітництва на світових ринках», — прокоментував Шмигаль.

Також голова уряду зазначив, що Україна вже робить певний внесок в євроатлантичну безпеку та готова посилити свою взаємодію з НАТО.

«Ми шукаємо не захист, а партнерство. Ми дуже цінуємо рішення НАТО визнати Україну партнером з розширених можливостей. Для нас це надзвичайний  практичний інструмент для поглиблення нашої співпраці з союзниками як в рамках спільних навчань, так і в обміні інформацією», — заявив український прем’єр.

Крім того, Шмигаль зауважив, що уряд сформував низку першочергових кроків для стимулювання економіки. Зокрема, розроблена програма на 230 заходів розрахована на три роки. І вона вже реалізовується від червня.

Наприкінець Денис Шмигаль подякував міжнародним партнерам за системну підтримку України та наголосив, що економіка держави попри складну ситуацію з коронавірусом почала покращуватися.

«Дуже багато переговорів, планів і домовленостей на майбутнє. Я налаштований та вірю, що це лише початок. Так само, як я вірю, що настрої щодо України будуть лише покращуватися. Це стосується і довіри міжнародних інституцій, і довіри інвесторів, які сьогодні дуже потрібні нашій країні», — сказав очільник уряду.

Нагадаємо, 12 червня Україна отримала статус Партнера розширених можливостей НАТО. Заявку на участь у Програмі розширених можливостей НАТО держава подала у січні 2020 року.

Раніше прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що український уряд готується підписати меморандум із Європейським Союзом щодо виділення наступного траншу макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 мільярда євро. 

Відео

На шляху до членства в Євросоюзі Україна впровадить ще три безвізи з ЄС

Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина розповіла про наступні кроки, які наблизять Україну до членства в ЄС.