Офіс генпрокурора за заявою бізнесмена Ігоря Коломойського порушив чотири кримінальні провадження проти п’ятого президента Петра Порошенка.

Заява Коломойського стосуються ПриватБанку — Порошенко нібито перешкоджав діяльності банку, розголошував банківську таємницю, зловживав становищем і відмивав гроші. Про це під час брифінгу заявили адвокати п’ятого президента Ігор Головань та Ілля Новіков.

«Напередодні генеральний прокурор Ірина Венедиктова, як зазвичай, виступила з відосиком, розповідаючи про те, що будуть ще інші кримінальні провадження проти Петра Порошенка за заявами звичайних людей, які надходять нібито з усієї України. І в цей же вечір (8 липня — ред.) за заявою звичайної людини Коломойського Офісом генерального прокурора було зареєстровано чотири кримінальні провадження», — сказав Головань.

Адвокат назвав справи політичним переслідуванням з боку чинної влади і наголосив, що перспектив в суді у цих справ немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДБР повідомило про підозру прикордоннику, який випустив Порошенка на Мальдіви

«Ми бачили, що Ігор Коломойський і близькі йому люди зацікавлені у провадженнях, які стосуються Петра Порошенка. Але це перший момент, коли Коломойський особисто вийшов на арену. У нас настає новий етап у розвитку всіх цих справ. Це чудово ув’язується з усіма подіями навколо відставки керівництва Нацбанку України. Це чудово ув’язується з судовими процесами з приводу повернення ПриватБанку під контроль Коломойського та близьких йому осіб», — сказав Новіков.

Водночас адвокати не змогли назвати точну кількість справ, открытыхоткрытыхоткрытых проти Порошенка, оскільки їх без повідомлення захисту «закривають і зливають».

«Давайте вважати, що їх близько 30», — додав Новіков.