Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення, яким відмовив у позові партії Шарія до Національного агентства з питань запобігання корупції. Позов стосувався державного фінансування партії.

У позові для партії хотіли стягнути з державного бюджету 3,2 млн грн, повідомляє «Чесно».

На парламентських виборах торік партія отримала 2,23% голосів виборців і разом із 5 іншими, які набрали від 2% до 5%, могла отримати державне фінансування.

16 жовтня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав зміни до законодавства, якими підвищився бар’єр для отримання партіями держкоштів до 5% — тим, які потрапляють до Верховної Ради.

НАЗК вирішило, що позапарламентські партії таки отримають держфінансування, але лише за період від першого дня скликання нового парламенту до дня, коли набрали чинності зміни до закону «Про політичні партії в Україні».

Загалом за період від 30 серпня до 31 грудня 2019 року НАЗК мало розподілити між партіями парламенту нового скликання та позапарламентськими партіями 122,5 млн грн.

 

У процесі розгляду справи Агентство не заперечувало права партії на фінансування статутної діяльності. Однак у бюджеті на 2020 рік коштів для партій за період від 30 серпня до 31 грудня не передбачили, а отже, НАЗК не мало що розподіляти.

За 2019 рік держкошти не отримали ані парламентські, ані позапарламентські партії.